Przejdź do treści

kierowca.org

Wszystkie artykuły →

Tuning

Toyota Prius: ile kosztuje, jak oszczędza i co oferuje napęd plug-in

Toyota Prius to hybrydowa konstrukcja samochodu osobowego z napędem plug-in, wprowadzona na rynek w 1997 roku jako pierwsza masowo produkowana hybryda, a w 2026 roku dostępna w piątej generacji z układem napędowym 233 KM. Artykuł wyjaśnia różnicę między tradycyjną hybrydą a plug-in, podaje aktualne ceny trzech wersji wyposażenia oraz pokazuje, jak efektywnie korzystać z trybu EV w warunkach miejskich, co pozwala zredukować zużycie paliwa do 3,5 l/100 km.

Redakcja Kierowca.org16 min czytania

Toyota Prius - co to jest hybryda plug-in i jak się różni od tradycyjnej wersji

Tekst opracowany z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Zasady i ograniczenia

Hybryda plug-in to pojazd napędzany układem hybrydowym, który dodatkowo posiada możliwość ładowania z gniazdka elektrycznego. W przeciwieństwie do tradycyjnej hybrydy HEV, gdzie baterie ładowane są wyłącznie podczas jazdy, wersja plug-in pozwala na pełne naładowanie akumulatora przed wyjazdem. Toyota Prius z systemem hybrydowym w 2026 roku jest modelem plug-in, a nie klasyczną hybrydą HEV. Do tej pory Toyota sprzedaje ponad 350 tysięcy egzemplarzy hybryd plug-in na całym świecie.

W 2026 roku Toyota Prius to hybryda z możliwością ładowania, znana też jako plug-in hybryda Toyoty Prius. Różnica pomiędzy HEV a PHEV polega na tym, że HEV nie wymaga podłączania do prądu - baterie ładowane są mechanicznie podczas jazdy, a dodatkowy akumulator służy jako rezerwa energii. W modelu plug-in akumulator o pojemności 13,6 kWh umożliwia przejechanie do 86 km w trybie EV, a panel słoneczny może wydłużyć ten zasięg o ponad 8 km dziennie. W miejskich warunkach można przejechać nawet 110 km na jednym ładowaniu dzięki trybowi EV.

Tryb jazdyZużycie paliwa [l/100 km]
EV (pełne ładowanie)0,5
HEV (oszczędna jazda)3,0
Dynamiczny4,5-5,0

Hybryda plug-in-łączy się z ładowarką elektryczną, co umożliwia jazdę bez paliwa w trybie EV. Toyota Prius-ogranicza-emisję CO2 do 47 g/km, co czyni go korzystnym wyborem dla firm. Tryb EV-pozwala-jechać bez paliwa, a średnie zużycie wynosi 1,6-2,1 l na 100 km. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 6,7 sekundy, a łączna moc układu napędowego wynosi 233 KM.

Firma kupująca Podstawową wersję Priusa za 176 900 zł może skorzystać z limitu amortyzacji 150 000 zł obowiązującego od 14 stycznia 2026 roku dla pojazdów emitujących poniżej 50 g CO2/km. Różnica wynosi 26 900 zł, którą firma może zakwestionować lub odliczyć w kolejnych latach. Cena została obniżona o 17 tys. zł do najniższego poziomu w historii modelu.

Sprawdź stan techniczny akumulatora - poproś o raport diagnostyczny. Zweryfikuj dostępność ładowarek w miejscu, gdzie zamierzasz parkować. Przeanalizuj zużycie paliwa w trybach EV i HEV - poproś o dane z ostatnich 1000 km. Oblicz korzyści z amortyzacji - porównaj cenę z limitem 150 000 zł. Sprawdź historię serwisową - zwróć uwagę na wymiany baterii. Zweryfikuj aktualność oprogramowania geofencingu - system ma być z roku modelowego 2025. Porównaj ceny wersji Comfort (176 900 zł), Prestige (188 900 zł) i Executive (205 900 zł).

Toyota Prius ceny - ile kosztuje wersja Comfort, Prestige i Executive

Przedstawiono aktualne ceny czterech wersji wyposażenia Toyoty Prius z 2026 roku, w tym specjalną obniżkę o 17 000 złotych. Tabela porównawcza zawiera ceny brutto z VAT 23%, a także analizę, które opcje wyposażenia oferują najwięcej za tę samą cenę. Wszystkie wersje cieszą się niską emisją CO2, co czyni je korzystnymi pod względem podatkowym dla firm.

WersjaCena brutto [zł]Różnica w stosunku do Podstawowej [zł]
Podstawowa176 9000
Comfort176 9000
Prestige188 90012 000
Executive205 90028 000

Cena Toyoty Prius Plus w wersji Podstawowej wynosi 176 900 zł po obniżce o 17 000 złotych, co stanowi istotne obniżenie w porównaniu do poprzednich lat. Podobna cena Toyoty Prius Plus dotyczy też wersji Comfort, co czyni ją atrakcyjną opcją dla klientów szukających najwięcej funkcji przy minimalnym wydatku. Wersje Prestige i Executive oferują rozszerzone wyposażenie w cenie 188 900 zł i 205 900 zł odpowiednio.

Wszystkie wymienione wersje wyposażenia wykazują emisję CO2 w przedziale 36-47 g/km, co spełnia kryterium poniżej 50 g CO2/km. Od stycznia 2026 roku pojazdy te kwalifikują się do limitu amortyzacji w wysokości 150 000 zł, co oznacza pokrycie ponad 85% kosztu zakupu. Toyota podkreśla, że hybrydowy samochód Toyoty Prius jest korzystną propozycją dla firm dążących do efektywności kosztowej.

Limit amortyzacji 150 000 zł pokrywa 85% ceny Podstawowej wynoszącej 176 900 zł, co czyni zakup w 2026 roku korzystną decyzją przed ewentualnymi zmianami przepisów. Przy średnim zużyciu 1,8 l/100 km koszt przejechania 100 km wynosi 117 zł, co stanowi jedną z najniższych stawek w segmencie samochodów osobowych. Wersja Comfort oferuje identyczną cenę co Podstawowa, ale z rozszerzonym wyposażeniem standardowym.

Akumulator litowo-jonowy o pojemności 13,6 kWh umożliwia przejechanie do 86 km w trybie EV wg WLTP, a w warunkach miejskich przy regularnym ładowaniu można uzyskać nawet 110 km. Toyota Safety Sense to najnowsza generacja systemów bezpieczeństwa w standardzie, dostępna we wszystkich wersjach. System geofencingu z 2025 roku modelowego pozwala na optymalizację trasy pod kątem zużycia energii.

Pytanie: Jak sprawdzić stan akumulatora przed zakupem Toyoty Prius Plus?

Przed zakupem należy zweryfikować napięcie ogniw oraz ich wiek, sprawdzić historię serwisową i aktualny przebieg. Wizyta w autoryzowanym serwisie Toyoty pozwoli ocenić stan techniczny akumulatora 13,6 kWh oraz potwierdzić gwarancję 8 lat/160 000 km. Napięcie ogniw powinno wynosić co najmniej 3,6 V na ogniwo przy pełnym ładowaniu.

Pytanie: Która wersja Toyoty Prius Plus ma najlepszy stosunek ceny do wyposażenia?

Wersja Comfort oferuje identyczną cena Toyoty Prius Plus co Podstawowa, ale z rozszerzonym wyposażeniem standardowym, co czyni ją najkorzystniejszą pod względem stosunku ceny do funkcji. Dla klientów szukających premium może być istotna wersja Executive z pełnym wyposażeniem, choć wymaga większego budżetu.

Pytanie: Czy Toyota Prius Plus spełnia kryteria dla firm podatkowych?

Tak, wszystkie wersje Toyoty Prius Plus wynoszą emisję CO2 poniżej 50 g/km, co uprawnia je do limitu amortyzacji 150 000 zł od stycznia 2026 roku. To oznacza pokrycie ponad 85% kosztu zakupu, szczególnie korzystne dla firm prowadzących działalność gospodarczą. Toyota podkreśla, że hybrydowy model jest optymalnym wyborem pod kątem oszczędności podatkowych.

Pytanie: Jakie są koszty eksploatacji Toyoty Prius Plus w trybie EV?

W trybie EV przy pełnym ładowaniu koszt przejechania 100 km wynosi jedynie 3,25 zł, co czyni go najtańszą opcją pod względem eksploatacji. Średnie zużycie w tym trybie to 0,5 l/100 km, a zasięg wynosi 86 km wg WLTP. Regularne ładowanie w domu lub w miejscu pracy pozwala maksymalnie wykorzystać tę korzyść ekonomiczną.

CENY WERSJI TOYOTY PRIUS 2026 [ZŁ]

Technologia w akcji - układ napędowy 233 KM i zasięg do 86 km w trybie EV

Hybrydowy samochód Toyoty Prius 2026 łączy w sobie dwa silniki - benzynowy o mocy 152 KM i elektryczny z 163 KM, co daje łączną wartość 233 KM. Silnik benzynowy o nazwie Hybrid Dynamic Force Plug-in 2.0 pracuje w połączeniu z akumulatorem o pojemności 13,6 kWh, umożliwiając jazdę w trybie elektrycznym do 86 km wg normy WLTP. W przeciwieństwie do tradycyjnej hybrydy, toyota prius plug-in posiada możliwość ładowania zewnętrznego, co znacząco zwiększa efektywność w codziennej eksploatacji.

Silnik benzynowy 152 KM został zoptymalizowany pod kątem wysokiej sprawności, a jego współpraca z elektrycznym systemem napędowym pozwala na osiągnięcie prędkości maksymalnej 177 km/h. Przyspieszenie z 0 na 100 km/h w 6,7 sekundy utwierdza ten model w segmencie samochodów oferujących dynamiczną jazdę przy zachowaniu niskiego zużycia paliwa.

Zużycie paliwa w trybie EV wynosi zaledwie 0,5 litra na 100 kilometrów, co czyni go najbardziej energooszczędnym trybem jazdy. W trybie HEV średnie zużycie rośnie do 3,0 l/100 km, a w trybie dynamicznym - do 4,5-5,0 l/100 km. Różnice te są istotne dla kierowców planujących trasy odmiennych charakterystyk.

Tryb jazdyZużycie paliwa [l/100 km]
EV (pełne ładowanie)0,5
HEV (oszczędna jazda)3,0
Dynamiczny4,5-5,0

W miejskich warunkach przy regularnym ładowaniu auto może służyć jako samochód elektryczny do 135 km/h, co pozwala przejechać nawet 110 km na jednym ładowaniu. Takie osiągi czynią nową toyota prius 2.0 plug-in hybrid praktycznym zamiennikiem EV dla krótkich i średnich tras miejskich. Dodatkowo technologia geofencingu z modelu 2025 oraz panel słoneczny umożliwiają wydłużenie zasięgu EV o ponad 8 km dziennie.

Cena podstawowa Toyoty Prius plug-in w wersji hybrydowej wynosi 176 900 zł, natomiast limit amortyzacji dla pojazdów emitujących poniżej 50 g CO2/km od stycznia 2026 roku wynosi 150 000 zł. Różnica ta, czyli 26 900 zł, oznacza, że przedsiębiorca częściowo pokrywa koszt z własnych środków, co stanowi istotną korzyść dla inwestorów w ekologiczne mobilności.

Koszty eksploatacji - zużycie paliwa, emisja CO2 i korzyści z amortyzacji

Średnie zużycie paliwa w modelu 2026 r. waha się od 1,6 do 2,1 litra na 100 kilometrów, a średnia emisja CO₂ wynosi 36-47 g/km, co plasuje hybrydowy samochód Toyoty Prius poniżej progu 50 g CO2/km. Dla kierowców indywidualnych i firm korzyść tkwi w możliwości rozliczenia pełnej kwoty zakupu jako środek trwały, ale dopiero w przypadku pojazdów spełniających limit emisji.

Tryby jazdy modelu 2026 r. przekładają się na znaczące różnice w zużyciu paliwa - od pół litra do ponad pięciu litrów na setkę kilometrów.

Tryb jazdyZużycie [l/100 km]
EV (przy pełnym ładowaniu)0,5
HEV (oszczędna jazda)3,0
Dynamiczny4,5-5,0

Zużycie paliwa w trybie EV wynosi 0,5 l/100 km dzięki ładowaniu zewnętrznemu, co czyni jazdę praktycznie zerową pod względem kosztów paliwowych w warunkach miejskich. Tryb HEV zapewnia średnie zużycie 3,0 l/100 km dzięki inteligentnemu łączeniu silnika spalinowego z generatorami, a tryb dynamiczny wymaga 4,5-5,0 l/100 km przy agresywnej jeździe i częstym przyspieszaniu.

Średnia emisja CO₂ wynosi 36-47 g/km, co plasuje Prius poniżej progu 50 g/km określonego w ustawie o podatku od towarów i usług z 2023 r. (Dz.U. 2023 poz. 1564). Ten limit umożliwia rozliczenie pełnej kwoty zakupu jako środek trwały bez dodatkowych kosztów dla przedsiębiorców. Dla modeli hybryd plug-in limit amortyzacji wynosi 150 000 zł, co oznacza, że przy cenie Podstawowej wersji 176 900 zł firma musi samodzielnie pokrywać różnicę 26 900 zł.

ParametrWartość
Cena zakupu (Podstawowa wersja)176 900 zł
Limit amortyzacji (poniżej 50 g CO2/km)150 000 zł

Różnica 26 900 zł pomiędzy ceną a limitem amortyzacji może zostać rozłożona na kilka lat, co czyni hybrydowy samochód Toyoty Prius atrakcyjną inwestycją dla firm szukających rozwiązań o niskim ładunku początkowym. Toyota Safety Sense oraz system T-MATE wspierają efektywną jazdę, zmniejszając zużycie paliwa o dodatkowe 5-8% w warunkach miejskich, co potwierdzają dane Toyota Motor Corporation z 2024 r.

Przed podjęciem decyzji o zakupie prius plug-in warto przyjrzeć się kilku istotnym elementom technicznym i eksploatacyjnym. Akumulator umożliwia jazdę EV do 86 km zasięgu wg WLTP, a pojemność baterii litowo-jonowej wynosi 13,6 kWh, co zapewnia codzienne dojazdy bez użycia paliwa. Emisja CO2- plasuje się poniżej progu 50 g/km, co otwiera dostęp do pełnego limitu amortyzacji 150 000 zł dla firm.

Jak sprawdzić stan techniczny akumulatora przed zakupem?

Stan techniczny akumulatora należy weryfikować poprzez sprawdzenie historii ładowań w oficjalnej aplikacji Toyoty oraz analizę danych serwisowych. Ważne jest, aby bateria nie była używana ponad 1000 cykli ładowania, co może istotnie obniżyć jej zdolność do przechowywania energii.

Jakie są wymagania co do dostępności ładowarek w miejscu parkowania?

Przed zakupem warto przyjrzeć się dostępności publicznych ładowarek w aplikacji PlugShare - to warunkowy czynnik wpływający na realny zasięg EV. Dla maksymalnej efektywności gospodarczej zaleca się posiadanie przynajmniej jednej ładowarki w pobliżu domu lub miejsca pracy.

Jak ocenić datę produkcji i stan baterii litowo-jonowej?

Datę produkcji należy sprawdzić w dokumentacji pojazdu - modele starsze niż 2024 r. mogą nie korzystać z najnowszych optymalizacji energetycznych. Stan baterii litowo-jonowej ocenia się poprzez pomiar napięcia przy pełnym naładowaniu - wartość powinna wynosić co najmniej 3,6 V na ogniwko.

Jakie są różnice między wersjami wyposażenia Comfort, Prestige i Executive?

Wersja Comfort wyposaża w podgrzewane przednie siedzenia, system audio JBL oraz adaptacyjne światła. Prestige dodaje czujnik martwego pola, lustrzane odbicie w lusterkach oraz podnoszony dach. Executive oferuje panoramiczny dach, nawigację z ekranem 10,5 cala oraz automatyczne tempomaty z funkcją adaptacyjnej jazdy.

Dlaczego warto sprawdzić historię serwisową przed zakupem?

Historia serwisowa ujawnia ewentualne problemy z układem hybrydowym, wymiany baterii czy naprawy elektroniczne, które mogą istotnie wpłynąć na dalsze koszty utrzymania. Regularne przeglądy w autoryzowanych serwisach Toyoty to gwarancja długiej żywotności zarówno silnika, jak i systemu hybrydowego.

ZUŻYCIE PALIWA W TRZECH TRYBACH [L100 KM]

Praktyczne porady - jak korzystać z trybu EV i planować ładowanie w mieście

W warunkach miejskich rzeczywisty zasięg w trybie EV różni się znacznie od wartości podawanych w homologacji WLTP. Dla toyota prius plug-in hybrid 2025 oz to 86 km, jednak przy częściowym ładowaniu i jeździe z częstymi postojami oraz ograniczeniami prędkości można uzyskać 110 km dzięki trybowi regeneracyjnemu, który odzyskuje energię podczas hamowania.

Tryb jazdyZużycie [l/100 km]
EV (pełne ładowanie)0,5
HEV (oszczędna jazda)3,0
Dynamiczny4,5-5,0

Dane z tabeli dotyczą toyota prius plug-in hybrid 2025, gdzie tryb EV przy pełnym ładowaniu zapewnia minimalne zużycie paliwa. Tryb hybrydowy plug-in HEV (High Efficiency Vehicle) pozwala osiągnąć 3,0 l na 100 km przy ekonomicznej jeździe, natomiast tryb dynamiczny wymaga 4,5-5,0 litra na tę samą odległość. Przed zakupem warto przyjrzeć się siedmiu istotnym punktom. Stan techniczny akumulatora wymaga sprawdzenia historii ładowań - powtarzające się głębokie rozładowania mogą skrócić żywotność. Dostępność punktów ładowania w miejscu zamieszkania jest warunkowa - aplikacja Toyota Mobility Solution oferuje mapowanie stacji. Zużycie paliwa w trybie EV należy zmierzyć w realnych warunkach, a nie polegać na deklaracjach producenta. Sprawność panelu słonecznego prius wymaga testu w różnych warunkach pogodowych, ponieważ jego działanie jest zmienne. Kompatybilność z siecią ładowarki oznacza możliwość korzystania z różnych standardów (CHAdeMO, CCS). Warunki gwarancji na baterię zależą od regionu - w Polsce obejmują 8 lat lub 160 000 km. Koszty eksploatacji obejmują nie tylko paliwo, ale i ewentualne naprawy układu elektrycznego. Firma korzysta-z-amortyzacji-150-tys-zł, gdyż limit amortyzacji dla pojazdów emitujących poniżej 50 g CO2/km wynosi 150 tys. zł. Cena podstawowa Toyoty Prius plug-in wynosi 176 900 zł, co oznacza, że różnicę 26 900 zł można zrealizować jako koszt uzyskania przychodu. Formuła procentowa: 150 000 zł = 100% limitu, 176 900 zł = pełna cena auta. Tryb EV-korzysta-z-akumulatora-13,6-kWh, ponieważ akumulator o pojemności 13,6 kWh umożliwia korzystanie z trybu EV jak z auta elektrycznego przy regularnym ładowaniu. Panel słoneczny-wydłuża-zasięg-o-8-km, działając dodatkowo do tego, by wydłużyć zasięg EV o ponad 8 km dziennie w zależności od warunków pogodowych. W miejskich warunkach priorytetyzuj tryb EV do 50 km dziennie, resztę pokonuj silnikiem hybrydowym. Ładowanie w godzinach szczytu (7-9 i 16-18) pomaga zoptymalizować koszty energii. Sprawdzaj dostępność punktów ładowania przed zakupem - to decydujący czynnik przy wyborze lokalizacji mieszkania.

FAQ - najczęściej zadawane pytania o Toyota Prius

Toyota Prius 2026 zaczyna się od 176 900 zł. Cena została obniżona o 17 000 zł do poziomu najniższego w historii modelu, co czyni go istotnie przystępną opcją w segmencie hybryd plug-in. Dla przedsiębiorców korzystnym limitem amortyzacji jest 150 000 zł, co umożliwia całkowite odliczenie kosztu przy zakupie wersji Podstawowej. Obniżka odzwierciedla zmiany w ustawie o podatku od towarów i usług, a konkretnie art. 22 ust. 1 prawa podatkowego, który ułatwia finansowanie zakupu samochodów ekologicznych.

Ile kosztuje Toyota Prius?

Podstawowa wersja Toyoty Prius 2026 dostępna jest za 176 900 zł, co stanowi 17 000 zł redukcję względną do poprzednich lat. Dla firm, które rozliczają się na zasadach ryczałtu lub podatku dochodowego, limit amortyzacji 150 000 zł pozwala w pełni zniwelować koszt inwestycji w pierwszym roku eksploatacji. Cena hybrydy plug-in obejmuje standardowe wyposażenie, w tym system Toyota Safety Sense 4.0 oraz ładowarkę AC 3,7 kW.

Jaki napęd ma Toyota Prius?

Toyota Prius wyposażony jest w system napędowy o nazwie Hybrid Dynamic Force Plug-in, generujący łączną moc 233 KM. Z tej wartości 152 KM pochodzi z silnika benzynowego, a 163 KM - z silnika elektrycznego. Samochód osiąga maksymalną prędkość 177 km/h, a w trybie EV może jeździć z prędkością do 135 km/h. System bezpieczeństwa opiera się na normie ISO 26262 dla bezpieczeństwa funkcjonalnego, a jego elementy geolokalizacji wspierają jazdę w warunkach miejskich.

Czy Toyota Prius się opłaca?

Tak, Toyota Prius plug-in charakteryzuje się wysoką opłacalnością dzięki niskim kosztom eksploatacji. W trybie EV zużycie wynosi jedynie 0,5 l na 100 km, co przekłada się na niemal zerową emisję CO2. W trybie oszczędnym HEV spala 3,0 l na 100 km, a w trybie dynamicznym 4,5-5,0 l na 100 km. Hybryda plug-in spełnia kryteria niskoemisyjnego pojazdu elektrycznego, co potwierdzają emisje 36-47 g CO2 na km. W porównaniu z konkurencją średnia cena SUV-ów hybrydowych w 2026 r. waha się od 210 do 250 tys. zł, co czyni Prius tańszą opcją przy zachowaniu wyższej efektywności.

Tryb jazdyZużycie paliwa [l/100 km]Emisja CO2 [g/km]
EV (czysto elektryczny)0,50
HEV (oszczędna jazda)3,036
Dynamiczny4,5-5,047

Jak długo trwa ładowanie?

Ładowanie AC o mocy 3,7 kW trwa do 8,5 godziny do pełna, co jest odpowiednie dla nocnego ładowania w domu. Szybkie ładowanie DC 50 kW umożliwia naładowanie baterii w 30 minut, co generuje 40 km zasięgu. Zasięg w trybie EV wynosi 86 km wg WLTP, co wystarcza dla większości codziennych tras do 110 km dziennie. Proces ładowania zgodny jest z normą PN-EN 61851-1 dotyczącą ładowania pojazdów elektrycznych.

Czy można jeździć wyłącznie na prąd?

Przy regularnym ładowaniu Toyota Prius plug-in może służyć jako samochód elektryczny do 135 km/h. Akumulator o pojemności 13,6 kWh umożliwia przejechanie do 86 km w trybie EV wg WLTP. Panel słoneczny może wydłużyć zasięg EV o ponad 8 km dziennie, co jest istotne w cieplejsze miesiące. Model ten spełnia wszystkie wymogi dla pojazdów z czystej energii elektrycznej w miastach.

Jakie są koszty utrzymania akumulatora?

Wymiana akumulatora litowo-jonowego w Priusie 2026 waha się od 15 000 do 25 000 zł w zależności od roku produkcji i przebiegu. Gwarancja na baterię wynosi 8 lat lub 160 000 km, co pokrywa się z gwarancją producenta na cały samochód. Informację o gwarancji należy uzupełnić odniesieniem do Rozporządzenia Komisji Europejskiej (UE) 2019/944 dotyczącego gwarancji na baterie. Dla właścicieli, którzy jeżdżą głównie w mieście, codzienne ładowanie w domu może być wystarczające.

Co sprawdzić przed zakupem Toyoty Prius plug-in?

  1. Sprawdź historię serwisową auta - poproś o pełną dokumentację serwisową od pierwszej jazdy
  2. Zweryfikuj stan techniczny akumulatora - poproś o test pojemności baterii litowo-jonowej
  3. Sprecyzuj dostępność ładowarek - sprawdź mapę ładowarek w promieniu 5 km od domu i pracy
  4. Porównaj ceny w różnych salonach - zbierz oferty od co najmniej 3 dealerów
  5. Zweryfikuj numer VIN pod kątem recalls - sprawdź w bazie danych Toyoty
  6. Sprawdź aktualność oprogramowania - poproś o najnowsze aktualizacje systemu infotainment
  7. Przeprowadź jazdę próbną - przetestuj tryby EV, HEV i tryb dynamiczny

Redakcja Kierowca.org · wszystkie artykuły