Przejdź do treści

kierowca.org

Wszystkie artykuły →

Tuning

Volkswagen Touareg - wszystkie generacje, wersje silnikowe i ceny używanych egzemplarzy

Volkswagen Touareg to model SUV z nadwoziem 5-drzwiowym, produkowany w latach 2002-2026 przez niemieckiego producenta Volkswagen, który łączy zaawansowane technologie jezdne z komfortem codziennego użytku. Artykuł przedstawia szczegółowe informacje o wszystkich sześciu generacjach Touarega, 52 dostępnych wersjach silnikowych z różnymi jednostkami benzynowymi i wysokoprężnymi oraz aktualnych cenach używanych egzemplarzy z roku 2026, w tym przebiegach od 40 000 km do 120 000 km oraz odpowiednich widełek cenowych rynkowych.

Redakcja Kierowca.org15 min czytania

Volkswagen Touareg - historia i wszystkie generacje modelu SUV

Tekst opracowany z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Zasady i ograniczenia

Volkswagen Touareg - model SUV z nadwoziem 5-drzwiowym, produkowany w latach 2002-2023, stanowi jeden z najważniejszych przykładów premium SUV-ów w ofercie niemieckiego producenta. W czasach, gdy rynek samochodowy dopiero odkrywał potencjał terenowych crossoverów, Touareg ustanowił się jako konkurent dla tak zwanego tridentu - Audi Q7, BMW X5 i Mercedes-Benz GLE. Model przetrwał ponad dwadzieścia lat w produkcji, oferując 52 różnorodne wersje silnikowe, osiągając osiągi w przedziale 222-250 km/h. Szczegółowa tabela porównawcza wszystkich sześciu generacji znajduje się niżej, umożliwiając szybkie zestawienie parametrów technicznych.

Touareg I (7L) - generacja produkowana 2006-2010 zaczyna swoją historię od początkowej premiery w 2002 roku, a następnie intensywnej modernizacji w 2006 roku. Pojemność silników w tej generacji zaczynała się od 2461 cm³, a ich moc wahała się w przedziale 174-450 KM. Przyspieszenie z 0 do 100 km/h oscylowało między 5,9 a 11,6 sekundy, a prędkość maksymalna wynosiła 222-250 km/h. Dostępne były skrzynie automatyczne Tiptronic oraz tradycyjna automatyczna, a jednostki napędowe obejmowały TDI (diesel), TFSI (benzyna) oraz wyjątkową wersję R z hybrydowym silnikiem eHybrid, która dostarczała imponujące 462 KM.

Touareg II (7P) - druga generacja z faceltem 2014 trwała w produkcji od 2010 do 2018 roku, a jej powrót w 2014 roku wprowadził istotne ulepszenia stylistyczne i techniczne. Silniki w tej generacji charakteryzowały się większą pojemnością w przedziale 2967-4163 cm³, a ich maksymalna prędkość wynosiła 206-245 km/h. Przyspieszenie z 0 do 100 km/h skróciło się do 5.8-9.0 sekund. Oferował jednocześnie jednostki TDI, TFSI oraz eHybrid, a także potężne silniki V8: 4.0 V8 TDI (422 KM), 4.2 V8 TDI (340 KM) i 4.2 V8 FSI (360 KM). System napędu 4MOTION zapewniał równomierny rozkład momentu obrotowego, co cechowało się wyższą dynamiką niż konkurencja w segmencie.

Touareg III (CR) - najnowsza generacja z 5 wersjami silnikowymi od 2023 roku oznaczona jest literą CR i była produkowana w latach 2018-2023 z kolejnym facelitem w 2023 roku. Modele z tej generacji pracują na jednostkach o pojemności 1984-3956 cm³, a ich moc waha się od 231 do 462 KM. System napędu został zoptymalizowany pod nazwą 4MOTION, a dostępne jednostki to TDI, TFSI oraz eHybrid łączące benzynę z technologią elektryczną. Prędkość maksymalna dociera do 250 km/h, a pięć wersji silnikowych dostępnych w 2023 roku pozwala na precyzyjne dopasowanie charakterystyki jazdy do wymagań kierowcy.

GeneracjaOznaczenieLata produkcjiPojemność silnika (cm³)Zakres mocy (KM)Prędkość max (km/h)Liczba wersji silnikowych
Touareg I7L2006-20102461174-450222-25012
Touareg II7P2010-20182967-4163190-422206-24520
Touareg IIICR2018-20231984-3956231-46225020

W kolejnych częściach artykułu szczegółowo omówione zostaną najnowsze rozwiązania technologiczne trzeciej generacji Touarega CR, w tym pełna specyfikacja pięciu wersji silnikowych dostępnych w 2023 roku oraz ich charakterystyka w polskich warunkach. Dla orientacji w ofercie warto przyjrzeć się także wymiarom, możliwościom napędu 4MOTION oraz dostępnej palecie kolorystycznej, które zostały zestawione w specjalnej sekcji poświęconej najnowszej generacji modelu.

Volkswagen Touareg - - najnowsza generacja CR z 5 wersjami silnikowymi

Najnowszą generację Touareg III z faceliftem 2023 (CR) producenci wprowadzili do oferty od 2023 roku. Model ten dostępny jest w pięciu wersjach silnikowych, a wszystkie korzystają z napędu 4MOTION. Generacja ta następuje po Touaregu II (7P), który był produkowany w latach 2010-2018 z facelitem w 2014 roku. Prędkość maksymalna w przedziale 222-250 km/h, a moc silników w wersji 2023-obecnie zaczyna się od 231 KM. Dostępne są jednostki TDI, TFSI oraz eHybrid.

Wersje silnikowe Touareg III (CR) dostępne w latach 2023-2026 zostały zestawione w następującej tabeli.

Wersja silnikowaMoc [KM]Pojemność [cm³]Typ silnika
Diesel 19842311984TDI
Diesel 24962862496TDI
Benzyna 29953402995TFSI
Benzyna 34963813496TFSI
eHybrid 34964623496eHybrid

Wersja Diesel 1984 to najbardziej ekonomiczny silnik w ofercie, zapewniający 231 KM z pojemności 1984 cm³. Druga pozycja to jednostka o pojemności 2496 cm³, która podnosi moc do 286 KM. Trzecia i czwarta wersja bazują na jednostkach benzynowych TFSI - najpierw 2995 cm³ z 340 KM, a następnie 3496 cm³ z 381 KM. Piąta pozycja to najpotężniejsza jednostka eHybrid o pojemności 3496 cm³ i maksymalnej mocy 462 KM. Prędkość maksymalna dla wszystkich wersji wynosi do 250 km/h.

Touareg III (CR) jest produkowany w latach 2018-2023, a pojemność silników w tym modelu waha się od 1984 do 3956 cm³, co stanowi zmianę w stosunku do Touarega II (7P), gdzie pojemność wynosiła od 2967 do 4163 cm³. Wersja R z silnikiem eHybrid 462 KM to najpotężniejsza wersja w całej historii Touarega. W przeciwieństwie do Touarega I, który miał pojemność silników zaczynającą się od 2461 cm³, nowa generacja oferuje mniejsze jednostki, ale wyższą moc. Popularnym rozwiązaniem z poprzednich generacji był Volkswagen Touareg 2.5 TDI - wersja z dieslem, którą można spotkać w wersji Volkswagen Touareg 2022 oraz volkswagen Touareg 2020.

Prędkość maksymalna Touareg III (CR) w przedziale 222-250 km/h jest jedną z najwyższych w klasie SUV-ów. Wszystkie pięć wersji silnikowych dostępnych w latach 2023-2026 mogą osiągnąć maksymalną prędkość 250 km/h, co czyni je bardzo szybkimi samochodami terenowymi. Dostępne skrzynie to automatyczna Tiptronic oraz automatyczna, a typy paliw to olej napędowy (dla TDI), benzyna (dla TFSI) oraz benzyna/elektryczność (dla eHybrid). Możliwość wyboru pomiędzy silnikami TDI, TFSI a eHybrid pozwala dopasować samochód do różnych potrzeb - od ekonomicznej jazdy po sportową dynamikę.

Volkswagen Touareg - wymiary, napęd 4MOTION i dostępne kolory

Volkswagen Touareg to model SUV z nadwoziem 5-drzwiowym, którego konstrukcja spełnia wymogi normy homologacji pojazdów samochodowych UE (Rozporządzenie WE/L 04/2009).

Aktualny Touareg 2026 ma następujące wymiary: długość 4755 mm, szerokość 1954 mm, wysokość 1778 mm oraz rozstaw osi 2920 mm. Pięć drzwi i pięć miejsc w środku oznaczają, że ten volkswagen SUV Touareg jest przeznaczony dla rodzin i grupy do czterech osób z wyższymi oczekiwaniami co do przestrzeni i komfortu.

W ramach systemu napędu 4MOTION, który stanowi istotny element wersji SUV-a, moment obrotowy jest automatycznie rozdzielany pomiędzy przednią a tylną oś. To rozwiązanie zapewnia stały podział momentu obrotowego pomiędzy osiami, co zwiększa przyczepność i stabilność jazdy w trudnych warunkach. Dla poprzedniej generacji, takiej jak Volkswagen Touareg 2021, system ten działał na zasadzie podobnej, zapewniając równą charakterystykę terenową.

W modelach dostępnych w 2026 roku, jakość jazdy można dostosować do konkretnych potrzeb za pomocą trybów: Auto, Sport i Terrain. Dwa rodzaje skrzyń automatycznych - Tiptronic i Automatyczna - umożliwiają różnorodne podejście do przyspieszania i zmiany biegów. System 4MOTION współpracuje z tymi skrzyniami, by zapewnić płynną i inteligentną dynamikę jazdy.

W ofercie kolorystycznej Touareg 2026 znajduje się siedem barw: czarny - intensywny odcień ciemnej szarości; szary - neutralny ton dopasowujący się do każdego otoczenia; biały - czysta i jasna powierzchnia; niebieski - wyrazisty akcent wizualny; srebrny - nowoczesny połysk; beżowy - ciepła alternatywa dla klasycznych barw; brązowy - elegancki wybór dla miłośników natury.

Główną grupą paliw dla Touareg 2026 są silniki TDI, TFSI oraz eHybrid. Silniki TDI używają oleju napędowego, co zapewnia wysoką efektywność przy niskich emisjach. Silniki TFSI bazują na technologii benzynowej z wysoką kompresją, dając dynamiczną jazdę. Silniki eHybrid łączą benzynę z elektryfikacją, oferując tryb hybrydowy w trybach miejskich i autostradowych.

GeneracjaLata produkcjiDługość [mm]Szerokość [mm]Wysokość [mm]
Touareg I2002-2010468018541774
Touareg II2010-2018470018601780
Touareg III2018-2023475019101770
Touareg III (facelift)2023-2026475519541778

Dla wersji 2023-obecnie dostępnych jest pięć wersji silnikowych z mocą od 231 KM, a maksymalna prędkość Touareg III wynosi do 250 km/h. Dostępność konkretnego koloru w danym roczniku warto weryfikować przed podjęciem decyzji o zakupie, by uniknąć niepotrzebnych opóźnień w procesie finalizacji transakcji.

Volkswagen Touareg - opinie, przyspieszenie i porównanie wersji silnikowych

Opinie użytkowników volkswagen Touareg 2021 oraz volkswagen Touareg 2020 są zróżnicowane pod względem oczekiwań. Konkretny model ten zyskuje zaufanie dzięki niezawodności silników TDI oraz wysokiej jakości wykonania wnętrza, co szczególnie cenią klienci z rynków europejskich. Najczęstsze zażenowanie dotyczy wyższego zużycia paliwa w wersjach TFSI, gdzie charakterystyczny dźwięk silnika przy wysokich obrotach może być odczuwalny jako niepraktyczny. Napęd 4MOTION zapewnia pewność jazdy w trudnych warunkach, a wszystkie wersje spełniają normy homologacji UE dla pojazdów osobowych określone w Rozporządzeniu (WE) nr 661/2009.

Wersje z silnikiem TDI pracują z olejem napędowym, co wpływa na ich charakterystykę ekonomiczną. Dostępne moce silników TDI obejmują zakres od 174 KM do 450 KM, a pojemność skokowa waha się od 1984 cm³ do 4163 cm³. Te jednostki zapewniają dobrą równowagę między dynamiką a zużyciem energii, co przekłada się na pozytywne oceny w testach niezawodności. Wersje TFSI, oparte na benzynie, oferują wyższą dynamikę, ale wiążą się z większym zużyciem paliwa w trybach agresywnej jazdy.

Silniki TFSI przedstawiają zakres mocy od 231 KM do 462 KM w wersji R, co czyni je jednymi z najbardziej ambitnych pod względem osiągów. Wersje te charakteryzują się wyższą emisją CO₂, ale dają poczucie płynniejszej jazdy dzięki szybszej reakcji silnika. Typ paliwa w tym przypadku to benzynowe paliwo, które wymaga bardziej zaawansowanych systemów ładowania. Wersje eHybrid łączą silnik benzynowy z układem elektrycznym, oferując możliwość jazdy na energii elektrycznej na krótkich dystansach.

Przyspieszenie z 0 do 100 km/h w zależności od generacji waha się w następującym zakresie: Touareg I osiąga przyspieszenie w przedziale 5,9-11,6 sekundy, natomiast Touareg II w wyniku modernizacji i silników V8 osiąga już 5,8-9,0 sekundy. Najszybsze modele pochodzą z wersji z silnikami V8, które dostarczają wyjątkową moc i płynność jazdy. Maksymalna prędkość dopuszczalna dla tych pojazdów wynosi 250 km/h, co odpowiada granicy dla silników wysokoprężnych. W testach przyspieszenia często wymieniane są jako najlepiej oceniane przez auto-magazyny w ramach oceny dynamiki.

GeneracjaLata produkcjiPojemność silnika [cm³]Prędkość maksymalna [km/h]
Touareg I2002-20102461-4163222-245
Touareg I facelift2006-20102461-4163222-245
Touareg II2010-20182967-4163206-245
Touareg II facelift2014-20182967-4163206-245
Touareg III2018-20231984-3956222-250
Touareg III CR facelift2023-20261984-3956222-250

Wersje 2023-2026 oferują moc silników od 231 KM do 462 KM w wersji R z silnikiem eHybrid, co czyni je jednymi z najbardziej zaawansowanymi pod względem emisji i efektywności. Wersje te spełniają rygorystyczne wymagania emisji CO₂ określone w dyrektywie UE 2019/631, dzięki czemu są dostępne w większej części rynków europejskich. Nowa platforma MQB wprowadzona w Touareg III znacząco zmieniła charakterystykę modelu, zwiększając jego nowoczesność i komfort jazdy w porównaniu do wcześniejszych pokoleń.

Jakie są najczęstsze skargi na volkswagen Touareg?

Większość użytkowników volkswagen Touareg 2020 nie zgłasza poważnych problemów, ale niektórzy wskazują na wyższe zużycie paliwa w wersjach TFSI oraz droższą konserwację w porównaniu do konkurencji. Niektórzy klienci zauważają też nieco sztywne zachowanie w trybach jazdy poza miastem. Te problemy nie są charakterystyczne dla wszystkich egzemplarzy, lecz mogą wystąpić przy intensywnym użytkowaniu.

Czy volkswagen Touareg jest niezawodny?

Tak, volkswagen Touareg 2021 cieszy się dobrą opinią pod względem niezawodności, szczególnie w wersjach z silnikami TDI. Silniki te wykazują stabilność przy długotrwałym użytkowaniu, a wnętrze utrzymuje wysoką jakość wykonania. Największe zażenowania dotyczą ewentualnych problemów z elektroniką, które w niektórych przypadkach mogą wymagać interwencji serwisowej. Dla większości użytkowników model ten jest solidnym wyborem w segmencie premium SUV.

Jakie mają przyspieszenie wolniejsze generacje Touarega?

Touareg I z 2002-2010 roku osiąga przyspieszenie z 0 do 100 km/h w przedziale 5,9-11,6 sekundy, co czyni go najwolniejszym pod względem dynamiki w całej historii modelu. Touareg II z 2010-2018 znacznie poprawił te parametry, osiągając 5,8-9,0 sekundy dzięki lepszym silnikom V8 i nowocześniejszej platformie. Różnice wynikają głównie z masy własnej pojazdu oraz dostępnych trybów jazdy, takich jak ECONOMY, SPORT czy OFF-ROAD, które wpływają na charakterystykę przyspieszenia w różnych warunkach.

Volkswagen Touareg używany - - ceny, przebiegi i najniższa oferta 5 €

Najniższa dostępna oferta na używany Volkswagen Touareg z lat 2021-2026 rozpoczyna się od 5 €, natomiast najdroższe egzemplarze docierają do 39 €. Przebieg przebiegu samochodów w tej grupie waha się od 19 952 km do 199 048 km. W analizie uwzględniono 20 aktualnych ofert na pojazdy z lat 2021-2026, w tym wszystkie roczniki z 2021 roku w kolejności: 01/2021, 02/2021, 04/2021, 05/2021, 06/2021, 07/2021, 08/2021, 09/2021, 10/2021, 11/2021, 12/2021.

Szerokie spektrum cenowe odzwierciedla różnorodność stanu technicznego, wyposażenia i historii serwisowej dostępnych egzemplarzy. Najniższa oferta 5 € najprawdopodobniej dotyczy pojazdu z 19 952 km przebiegu, którego wycena rynkowa 2026 r. wskazuje na istotne kompromisy jakościowe. Taka bardzo niska wartość może sugerować ukryte problemy techniczne, poważne uszkodzenia karoserii lub brak pełnej dokumentacji serwisowej.

W porównaniu z ofertą 5 €, najbliższe niskim cenom pozycje znajdują się w przedziale od 12 € do 18 €, gdzie można znaleźć egzemplarze z lepszym przebiegiem i pełną historią serwisową. Kupując używany volkswagen Touareg 2021, warto zwrócić uwagę na to, że modele z tego okresu często nadal korzystają z gwarancji produkcyjnej Volkswagen, co stanowi istotny atut w porównaniu do starszych wersji.

GeneracjaLata produkcjiPojemność silnika [cm³]Prędkość maksymalna [km/h]
Touareg I (7L)2006-20102461222-250
Touareg II (7P)2010-20182967-4163206-245
Touareg III2018-20231984-3956222-250
Touareg III (CR)2023-20261984-3956222-250
Touareg IV2024-20261984-3956222-250
Touareg V2025-20261984-3956222-250

Tabela prezentuje wszystkie sześć generacji Volkswagena Touarega, od pierwszej generacji produkowanej w latach 2006-2010, po najnowsze wersje do 2026 roku. Największa pojemność silnika występuje w drugiej generacji (Touareg II), gdzie dostępne są jednostki do 4163 cm³. Prędkość maksymalna różni się w zależności od generacji, zakres tańszy w starszych modelach (206-245 km/h) w porównaniu do nowszych (222-250 km/h).

Jak weryfikować historię używanego Volkswagena Touarega?

Weryfikacja historii serwisowej przy zakupie Volkswagena Touarega 2020 lub 2021 wymaga korzystania z profesjonalnych narzędzi takich jak CarVertical lub AutoDNA. Te platformy umożliwiają dostęp do informacji o wypadkach, serwisach, przebiegu oraz ewentualnych modyfikacjach wyposażenia. Dla Volkswagena Touarega z 2022 roku, który jest drugą generacją modelu, ta weryfikacja jest szczególnie istotna ze względu na złożoność nowoczesnych systemów elektronicznych.

Dlaczego cena 5 € może być nieprawdziwa?

Oferta z ceną 5 € wymaga szczegółowej analizy, ponieważ tak niska wartość może wskazywać na ukryte problemy techniczne lub poważne uszkodzenia. W praktyce takie ceny często są publikowane jako próby przyciągnięcia uwagi, a rzeczywista wartość pojazdu po doprecyzowaniu szczegółów może znacznie wzrosnąć. Przed podjęciem decyzji o zakupie należy zawsze potwierdzić autentyczność oferty i uzyskać pełną dokumentację pojazdu.

Który rocznik wybrać przy zakupie używanego Touareg?

Rozważenie zakupu Volkswagena Touarega z lat 2021-2022 stanowi optymalny kompromis między ceną a gwarancją produkcyjną. Modele z 01/2021 i 12/2021 mogą korzystać z najdłuższej ochrony gwarancyjnej, co jest istotne przy ewentualnych usterkach. W zależności od przebiegu i stanu technicznego, modele z 2021 roku mogą oferować lepsze warunki finansowania dzięki dostępności części zamiennych i nowoczesnym rozwiązaniom technicznym.

FAQ - najczęściej zadawane pytania o Volkswagen Touareg

W sekcji znajdują się odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące modelu SUV Touareg marki Volkswagen - ceny używanych egzemplarzy, dostępne silniki, możliwość odliczenia VAT-u oraz typowe problemy z napędami TDI.

Jaka jest cena używanego Volkswagen Touareg z?

Najniższa dostępna oferta na rynku używanych egzemplarzy Touarega z 2021 r. wynosi 5 €, natomiast najwyższa - 39 €. Dostępnych jest ponad 20 ofert, z przebiegami rozpiętymi od 19 952 km do 199 048 km. Oferty obejmują różne wersje silnikowe oraz daty produkcji: 01/2021, 02/2021, 04/2021, 05/2021, 06/2021, 07/2021, 08/2021, 09/2021, 10/2021, 11/2021, 12/2021. Volkswagen Touareg używany z tego roku cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze względu na stosunkowo niskie przebiegi i dobry stan techniczny wielu egzemplarzy.

Jakie są różnice między wszystkimi generacjami Touareg?

Różnice pomiędzy kolejnymi generacjami Touarega przejawiają się w konstrukcji, jednostkach silnikowych oraz osiągach. Poniższa tabela prezentuje kluczowe charakterystyki każdej z generacji modelu SUV marki Volkswagen.

GeneracjaLata produkcjiPojemność silnika [cm³]Prędkość maksymalna [km/h]
Touareg I2006-20102461222-250
Touareg II2010-20182967-4163206-245
Touareg III2018-20231984-3956222-250
Touareg III CR2023-obecnie1984-3956222-250

Czy można odliczyć VAT od zakupu Touarega?

Podatek VAT odliczalny może zostać zwrócony przy zakupie Touarega w ramach pierwszej rejestracji, pod warunkiem spełnienia odpowiednich kryteriów podatkowych. Dotyczy to zakupu w Europie, gdy pojazd zostaje zarejestrowany jako nowy egzemplarz przez prvideda zarejestrowania. Warunki uzyskania zwrotu zależą od rodzaju działalności podatników oraz przeznaczenia środka transportu.

Jakie silniki są dostępne w najnowszej wersji Touareg?

Najnowsza generacja Touareg III CR (od 2023 r.) oferuje pięć wersji silnikowych o różnej mocy i typie napędów. Dostępne jednostki obejmują silniki TDI (diesel) oraz TFSI (benzyna), w tym hybrydowy układ eHybrid. Moc silników uzyskuje się w przedziale od 231 KM do 462 KM, a pojemność skrzyń biegów mieści się w przedziale 1984-3956 cm³. Szczegółowe specyfikacje dostępnych jednostek:

  • Silnik 231 KM (TDI)
  • Silnik 286 KM (TDI)
  • Silnik 340 KM (TFSI)
  • Silnik 381 KM (TFSI)
  • Silnik 462 KM (eHybrid)

Jakie są typowe problemy z silnikami TDI w Touareg?

Typowe problemy TDI touareg dotyczą głównie układu wtryskowego, filtrów cząstek (DPF) oraz systemów adhezji. W starszych generacjach modelu SUV z serii Touareg dość często występowały awarie czujników cząstek stałych oraz blokady w filtrze DPF przy intensywnym użytkowaniu. W nowszych wersjach, w tym Touareg III CR, konstrukcja została udoskonalona, co zmniejszyło częstotliwość usterek. Regularna wymiana oleju i filtrów jest nieodzowna dla utrzymania prawidłowej pracy silnika TDI.

Gdzie szukać filtrów Volkswagen Touareg?

Filtry Touareg oryginalne dostępne są w autoryzowanych serwisach Volkswagen, sklepach internetowych z częściami OEM oraz u licencjonowanych dystrybutorów. W ofercie znajdują się filtr oleju, filtr powietrza, filtr kabinowy oraz filtr DPF. Używanie oryginalnych części ma istotny wpływ na niezawodność i żywotność układu dolotowego oraz olejowego. Zaleca się zakup filtrów bezpośrednio u producenta lub jego upoważnionych partnerów.

Jaka jest cena nowego Volkswagen Touareg?

Cena Touareg 2026 zaczyna się w przedziale 85 000 €, a najdroższe wersje z pełnym wyposażeniem mogą osiągać ponad 140 000 €. Doceniasz wpływ wersji silnikowej na ostateczną kwotę - modele z silnikiem eHybrid są najdroższe ze względu na zaawansowaną technologię hybrydową. Warto przyjrzeć się aktualnym ofertom w autoryzowanych salonach przed podjęciem decyzji zakupowej.

Jakie skrzynie biegów są dostępne w Volkswagenie Touareg?

W Volkswagenie Touareg dostępne są trzy rodzaje skrzyń biegów, które różnią się charakterystyką jazdy i dopasowaniem do silnika. W zależności od wersji silnikowej można wybrać pomiędzy automatyczną Tiptronic, czystą automatyczną oraz półautomatyczną. Automatyczna Tiptronic charakteryzuje się płynną zmianą biegów i trybem manualnym, co zapewnia większą kontrolę nad prędkością jazdy. Wybór skrzyni biegów Touareg zależy głównie od preferencji kierowcy oraz przeznaczenia pojazdu.

  • Automatyczna Tiptronic
  • Automatyczna
  • Półautomatyczna

CENY UŻYWANYCH VOLKSWAGEN TOUAREG [TYS ]

Redakcja Kierowca.org · wszystkie artykuły